Obsah: Čaroděj ze Salemu I - Tyran z hlubin

Čaroděj ze Salemu je záhadný muž, který pochází z historií odsouzeného města mýtů, přízraků a přeludů. Jeho osudový příběh je sága o muži, který se odvážil vzepřít vládcům temnot a za svou troufalost draze platil celým životem. Opustil Salem a společenství spřízněných bytostí, prožil řadu let jako štvanec na americkém kontinentu a hnán nutností odplul do Anglie, kde se mělo dovršit jeho celoživotní dílo vzpoury. Cesty se zúčastnil i jeho jediný syn, který ani netušil, jaké schopnosti v něm dřímají a jaké naděje do něj otec vložil.
Tuto dvojici provázejí strašné bytosti sil temna a cesta ke konečnému vítězství je dlouhá, strastiplná a nad síly smrtelníků. Jen svár dobrých a zlých bytostí, umění a kouzla „vyvolených" a řetězce šťastných náhod stále chrání lidstvo před konečnou katastrofou.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize