Obsah: Edinburské duchařské historky

Poutavá sbírka více než stovky zlověstných a strašidelných příběhů ze starého Edinburghu s dobovými ilustracemi tematicky navazuje na knižní řadu, v níž dosud vyšly tituly Skotské duchařské historky, Irské duchařské historky, Anglické duchařské historky a Viktoriánské duchařské historky. Pojednávají o vraždách a záhadách, duchách a upírech, zlodějích těl a upalování čarodějnic a odhalují temnou stránku edinburské historie.
Sbírka napínavých příběhů byla sestavena třemi historiky, kteří pod hlavičkou Mercat Tours organizovali od roku 1985 velmi populární noční prohlídky tajuplnými zákoutími a uličkami edinburského Starého Města, přibližovali hrůzostrašné činy hanebných lumpů, jako byli diákon Brodie, Burke a Hare, major Weir, Agnes Fynnieová a spousta dalších, a oživovali tak jedinečnou atmosféru tohoto pamětihodného místa.

Spoluautoři:
Wilson, Alan J. - Brogan, Des - McGrail, Frank