Obsah: Horečnatý sen

Před dvanácti lety, dva roky po uzavření sňatku, odjel zvláštní agent Pendergast se svou manželkou Helen na loveckou výpravu do Zambie. Oblastní komisař se na Pendergasta obrátil se žádostí o pomoc. V jiném loveckém táboře lev s velmi zvláštní barvou hřívy napadl a zabil německého turistu. Zbývalo jediné řešení -lva zabít. Pendergastovi se tedy vydali na místo. Při akci Helen Pendergastová zahynula. Po dvanácti letech však vychází najevo, že Helen někdo zavraždil.
     Krok za krokem vyplňuje Pendergast spolu s poručíkem Vincentem d´Agostou (a později i jeho přítelkyní kapitánem Laurou Haywardovou) bílá místa v Helenině životě a přivolává na svět přízraky, které nejsou ani zdaleka nehmotné. Z přízraků se stávají konkrétní nepřátelé, dávný mýtus se mění v nelítostnou současnost. Na scéně se objevují první vraždy, těžká zranění i záhadné choroby a Pendergast už s jistotou ví, že narazil na něco velkého a že klíč k rozuzlení leží nejspíš v legendami opředené bažině Black Brake. V tajemných zákoutích amerického Jihu -ale i v Africe- se odvíjí příběh, který začal před patnácti lety a který vlastně nikdy neskončil, příběh lidí, pro něž jsou zákony i morální zábrany neznámým pojmem, příběh člověka, který tahá za nitky osudu a vůbec ničeho se neštítí...
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize