Obsah: Pavučina

Román Pavučina Johna Wyndhama patří do kategorie tzv. apokalyptické sci-fi: Skupinka nadšenců se rozhodne vybudovat ideální civilizaci na opuštěné, ostrově v Tichém oceánu. Netuší, že co vybrané území skrývá a že v blízké budoucnosti nebudou řešit jen své osudy, ale v konfrontaci s neznámou civilizací i osud celé planety.
Jestliže se v románu Den trifidů postrachem lidstva staly podivné kráčející rostliny, tentokrát se kolonisté ocitají tváří v tvář miliardám jedovatých pavouků. Co způsobilo vznik tohoto mutantního plemene? Radioaktivní spad nebo snad kletba dávno mrtvého kouzelníka... ?
John Wyndham, slavný mistr katastrofických románů, nezůstává čtenáři ani tentokrát nic dlužen. Pavučina však není jen pouhý horor, je to také barvitý příběh o střetu dvou civilizací, dvou odlišných světů a filozofií.
Zdroj: Anotace z knihy Pavučina
Dnes je 24.04.2024