Obsah: Kobra

Mladík, který umírá ve washingtonské čtvrti Anacostia, by se ani v nejmenším nenadál, že jeho smrt vyvolá novou válku mocností. Tentokrát však nepůjde o politiku, o vojenskou převahu ani o zdroje surovin. Tentokrát půjde o prostý bílý prášek zvaný hydrochlorid kokainu, droga běžně známá jako kokain.
     Na jedné straně neúprosný a pohádkově bohatý kolumbijský Kartel, který pašuje stovky tun této omamné látky na americké a evropské trhy, na straně druhé supertajný projekt s krycím názvem Kobra (pojmenovaný přezdívkou bývalého šéfa kontrašpionáže u CIA, pověřeného jeho vedením), který mu má jeho nekalou činnost překazit.
     "Je vůbec možné kokainový průmysl zničit? " ptá se americký prezident šéfa Kobry. A Fréderick Forsyth ve svém novém románu přináší odpověď...
Vytvořil: Felix
Dnes je 20.04.2024