Obsah: Zápasník sumó, který nemohl ztloustnout

Hlavním hrdinou je rozzlobený mladý muž, alergický na celý svět, který nevěří nikomu a ničemu, přestal chodit do školy, opustil svou rodinu a živí se pouličním prodejem na jedné rušné tokijské křižovatce. Zde jej jednoho dne osloví starý mistr tajemného bojového umění a buddhistický učitel Šomitsu, jenž nápadně hubenému chlapci vytrvale opakuje: "Vidím v tobě tlouštíka. " Ačkoli mladík zpočátku považuje mistrova slova za pošetilá a absurdní, postupně mu začne naslouchat, přijme starcovo pozvání na zápas sumó a toto setkání mu otevře dvěře k novému životu a moudrosti, o nichž dosud neměl tušení. Vstoupí do mistrovy školy sumó, aby se stal zápasníkem. Ale jak se jím stát, když nedokáže ztloustnout... ? Jak se zbavit vnitřních psychologických bariér? Jak uvolnit vnitřní zdroj síly a energie? Jak se naučit sebeovládání a zenové meditaci? Šomitsu se stane jeho rádcem a průvodcem na cestě k duchovnímu růstu a obrození. Mladý muž objevuje klíč k dospívání... a především k sobě saménmu.
Vytvořil: mell2424
Upravil: ota61