Obsah: Zrušený rozsudek

Třetí kniha série Mickey Haller.

Mickey Haller je známý losangeleský  advokát, ale tentokrát ho šéf státního zastupitelství osloví se zvláštní nabídkou - v jistém mediálně sledovaném případu se má ujmout role žalobce. Haller dlouho váhá, ale nakonec se nechává přesvědčit - mimo jiné i proto, že ho dráždí osoba obžalovaného. Jason Jessup byl před  čtyřiadvaceti lety usvědčen z vraždy dvanáctileté dívky. Nejvyšší soud však na základě analýzy DNA tento rozsudek zrušil a Jessup se až do nového procesu ocitl na svobodě. Navíc se stal miláčkem médií, prodává autorská práva na knihy i filmy a všude se stylizuje do role oběti justiční zvůle.
     Haller je přesvědčen o jeho vině a dělá maximum, aby dosáhl Jessupova opětného odsouzení. Najde si nejlepšího možného vyšetřovatele, detektiva Bosche, a bojuje o každý důkaz, o každou svědeckou výpověď. Zároveň zjišťuje, že v mašinérii statního zastupitelství neběží vše tak, jak si původně představoval, a že spravedlnost musí mnohdy ustoupit politickým zájmům. A navíc se zdá, že i Jasson Jessup uskutečňuje jakýsi vlastní tajuplný plán...
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize