Obsah: Číňan

Číňan je strhující politický thriller a zároveň důmyslně propracovaná detektivka. Henning Mankell,  jako jeden z nejčtenějších švédských spisovatelů současnosti,  bývá srovnáván se svým krajanem Stiegem Larssonem.

Jednoho chladného lednového dne je v ospalé vesnici na severu Švédska nalezena oběť brutální vraždy. Celá víska je hrozivě klidná a opuštěná. A tiché domky vydají vzápětí své tajemství: zločin, jaký švédská historie nepamatuje.
     Když se o masakru dočte soudkyně Birgitta Roslinová, uvědomí si, že ji s místem pojí rodinná vazba, a rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Jejími jedinými vodítky jsou přitom deník z 19. století a červená stuha nalezená v nedalekém lese. Birgitta postupně odkrývá mezinárodní síť korupce a s ní i příběh pomsty, která sahá víc než sto let do minulosti a propojuje Čínu a Ameriku 60. let 19. století s moderním Pekingem a Mozambikem. Vše spěje k šokujícímu rozuzlení v čínské čtvrti v Londýně...
Vytvořil: Felix
Upravil: pan.Kchiu