Obsah: Legie Templářů

Páté pokračování "templářských" příběhů kanadského autora, v němž opět vystupují v hlavních rolích podplukovník na odpočinku John Holliday a jeho sestřenice Peggy Blackstocková.
John a Peggy navštíví společného přítele archeologa Rafiho, který jim vypráví příběh o záhadném templáři Roche-Guillaumeovi, jenž po násilném zrušení svého řádu uprchl do Alexandrie. Zde se stal nejen učitelem synů mameluckých sultánů, ale i historikem, jenž po sobě zanechal spoustu kreseb a dokumentů, ve kterých se zmiňuje také o proslulých dolech krále Šalomouna. Do pátrání po tomto místě se prý zapojila i varjažská garda konstantinopolského císaře, vedená bájným Vikingem Haraldem Krutým, která kdysi v severní Africe bojovala. Členem výpravy byl i vysoce postavený otrok, jenž zaznamenával všechny údaje o plavbě. Kroniku, s jejíž kopií se nechal i pohřbít, Robbe-Guillaume objevil a určil podle ní souřadnice, na nichž by bájné Šalomounovo naleziště mohlo ležet. Zdá se, že si tuto teorii i osobně ověřil, neboť při průzkumu jeho hrobu, kterého se Rafi zúčastnil, se našel i diamant nedozírné ceny. Potíž je v tom, že lokalita, kterou templář označil jako Šalomounův zdroj bohatství a kam se pochopitelně John, Peggy a Rafi chystají vyrazit, se nachází na území, které ovládá kanibalský diktátor, generál Solomon Kolingba.
Vytvořil: ota61
Zdroj: mlp.cz