Obsah: Bohové a apokalypsy

Kniha volně navazuje na „Předpeklí ráje“. Je v ní načrtnut vícerozměrný obraz událostí a jejich příčin, které postihly Zemi za posledních 120 000 let.
Do časové sítě, vymezené devatenácti ničivými cykly Nimiru, je zasazena evoluce pozemské civilizace s jejími vzepětími i prohrami. Za dávných časů, kdy Země ještě byla součásti Galaktické federace, žily zde vysoce technicky i duchovně vyspělé civilizace Shanů, Manehunů a dalších entit, jejichž jména upadla v zapomenutí. V těch časech měly kontinenty i moře jinou podobu. Země se pohybovala po kratší oběhové dráze bližší Slunci než je tomu dnes a den byl kratší vzhledem k rychlejší rotaci Země kolem vlastní osy. Jiné bylo i rozložení planet kolem Slunce, protože mezi Zemí a Jupiterem se pohybovala gigantická obydlená planeta Maldek a Venuše ještě byla jedním ze satelitů vzdáleného Uranu. Úzce technokraticky orientovaná ateistická civilizace Maldeku při svých neuvážených experimentech způsobila jeho ničivou explozi a následující planetární kolizi.
Vytvořil: jesen.cz
Upravil: jesen.cz