Obsah: Rembrandtovo tajemství

Obchodník s uměním odkryje ponuré Rembrandtovo tajemství a stojí ho to život. Po okolnostech této smrti začne pátrat jeho syn... V jedné z hlavních rolí hrůzostrašného příběhu ze světa umění vystupuje  druhá fatální žena Rembrandtova života – Geertje Dircxová. Její osud se stává klíčem k rozluštění záhady týkající se pravosti mistrových obrazů. Před čtenářovýma očima se rozvíjí jeden z největších podvodů v dějinách. Zřejmě by zůstal neodhalen, kdyby nedošlo k brutálním vraždám.

Úchvatný příběh se opírá o dochované dobové dokumenty, dopisy, které psala Geertje Dircxová z vězení, a jejich prostřednictvím odhaluje šokující pravdu o jednom z největších umělců, jaké svět kdy poznal. Informace získané z archivní fondů autorka mistrně vytvarovala do podoba kriminálního thrilleru.
Vytvořil: jituska_x
Zdroj: kniha