Obsah: Kruhy v písku

Každý ví, jak zní Archimedův zákon, ale o mnoho víc toho o jeho tvůrci nevíme. A právě to přimělo renomovanou autorku historických románů Gillian Bradshawovou k zamyšlení nad tím, jaký člověk tenhle starověký vědec byl. Jaké měl mládí? Co všechno asi zažil? Jako odpověd na otázky, začíná se před čtenářem odvíjet příběh plný spletitých vztahů. Mladý Archimedes se po třech letech strávených na studiích v Alexandrii vrací do Syrakus. Nic dobrého jej tam ale nečeká: jeho otec je smrtelně nemocen a město pustošeno útoky římské armády. Archimedes dá všechny své vědomosti do služeb státu a svého panovníka a navrhne pro něj ten nejdrtivější katapult, jaký kdy lidská ruka vyrobila. Okusí slávu i prohru, válku, bohatství i zradu - nic jej však nezasáhne tolik, jako velkolepá a půvabná věda - matematika. Geniálního vědce nemine ovšem ani láska, hluboký vztah k dceři samotného krále...
Vytvořil: Roman
Zdroj: Anotace z knihy Kruhy v písku