Obsah: Psmith to zařídí

Čtvrtá kniha série "Psmith".

Na zámku Blandings je přímo blahobytně. Slunce přičinlivě září, příroda hýří vším, v čem v létě hýřit má, vzduch je plný ptačího šveholení a lord Emsworth přesně podle příkazu dopravil dle přání své sestry Constance  do Blandingsu básníka. Má to však háček, místo básníka tam mají Psmithe, londýnského elegána, sympatického mládence z lepší rodiny, jenž využil příležitosti, aby mohl zblízka obdivovat dívku svého srdce. O této záměně nikdo netuší, jenom Baxter, odpudivě pracovitý tajemník lorda Emswortha, pojme podezření, že něco neklape. A když zmizí diamantový náhrdelník lady Constance, Baxter jde neomylně za svým podezřením. A šel by ještě neomylněji, jen kdyby měl ponětí, že o náhrdelník se zajímá i dvojice podvodníků, synovec obávané Constance Freddie a další a další...

Román "Psmith to zařídí" patří do období autorových spisovatelských začátků a typy postav, které v něm autor uvedl do života, procházejí s drobnými změnam i jeho dalšími romány a povídkami, dostávají se do groteskních situací a baví a rozesmávají čtenáře inteligentním humorem a vtipnými gagy už dobře sto let.
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize