Obsah: Pravdivá zpověď Adriana Molea

Třetí kniha deníků Adriana Molea.

Pravdivá zpověď Adriana Molea představuje čtenářům stručné zápisky, jež si náš známý adolescent smutné postavy pořizoval v šestiletém období 1984 - 1991, kdy již překonal své hořké zrání, ale do těch pravých let v divočině velkého světa mu ještě něco scházelo. Knížka má dvě část - první je samotná Zpověď, druhá pak nese název Adrian Mole a malí obojživelníci - a na jejích stránkách se dočtete např. o tom, jak se Pandora začíná Adrianovi neodvratně vzdalovat, jak maturita a vyhlídky na další studium skončí katastrofou, jak to vlastně bylo mezi Adrianem a Sharon Bottovou a jak se z třídního násilníka Barryho Kenta vyklubal nejen opovrženíhodný vězeň, ale i oslavovaný "skinheadský básník". Navrch se s Adrianem podíváme do Moskvy a prožijeme s ním trapná úskalí prvního zaměstnání v městské knihovně, po němž následuje odchod do Oxfordu, neboť doma už není místo. A je to asi už Adrianův osud, že ho v univerzitním městě nečeká studium, ale soužití s Pandořiným excentrickým manželem Julianam či věčné konflikty s šéfem na O. Ž. P. i s instruktory v autoškole... zatímco v Leicesteru matka strojí svatbu s mladičkým podnájemníkem Muffetem.

Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Pravdivá zpověď Adriana Molea
Dnes je 19.04.2024
Den 15. výročí úmrtí Ballard J. G.