Obsah: Bez uzdičky

Básnická sbírka je literárním debutem brněnského autora.

Baránkova sbírka je převážně posunuta do polohy erotického charakteru. Ve svých ponejvíce stručných básnických útvarech pak používá autor slovní spojení, které má toto téma zdůraznit a vystihnout. K tomuto účelu proto zvolil poněkud nezvykle vázaný verš, často umocněný záměrně budovanou až primitivní rýmovou konstrukcí (podmiňuji - nemiluji, širé - čiré, prasklo - splasklo apod. ). Je nutno také poznamenat, že údernost svých myšlenek Báránek podtrhává stejně údernými termíny, jejichž funkčnost není vždy opodstatněná, neboť v některých případech se jedná spíš o slovní exhibici. Soubor \"Bez uzdičky\" působí tedy na jedné straně bezuzdně veselým dojmem, na druhé však může být vnímán i jako kontroverzní celek, k čemuž patrně přispěje i neobvyklý výtvarný doprovod, připomínající klukovské malby po zdech.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 23.04.2024
Před 98 lety se narodil(a) Donleavy J. P.