Obsah: Kdo už jednou seděl v base

Nové vydání románu německého spisovatele (známého u nás též pod názvem Ubohý pan Kufalt), v němž autor z vlastních životních prožitků vypráví o problému začlenění bývalých vězňů do normálního života. Hrdinou je zde malý úředníček, který se po marných pokusech uskutečnit své předsevzetí spořádaného a poctivého života, znovu ocitá na šikmé ploše a končí opět ve vězení. Po propuštění z věznice se totiž marně snaží uživit se poctivě. Neustále naráží na svou minulost, proto se raději dopuští krádeže, aby se vrátil zpět s osvědčeností starého mazáka. Je to mnohotvárný, pestrý román, odehrávající se v Německu 20. let a zabývající se problémy doby. Hlavní hrdina patří mezi obvyklé Falladovy postavy, svým způsobem bezbranné stále jsednou nohou v kriminále, hledající oporu a snažící se vytrhnout se ze samoty. Výslovně vypravěčský román s reportážními prvky a psaný spíše spontáně, navazující na tradiční realistický a psychologický román.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize