Obsah: JO537

Josef je docela obyčejný kluk z paneláku, denně jezdí metrem do školy. Na jeho pravidelné trase  byt-metro-škola se začínají dít dost divné věci a Josef se pomalu, ale jistě zaplétá do dobrodružství, jehož hrdiny jsou také jeho dědeček, kterého srazilo auto, zatoulaný pes a dělníci ze stavby. A to se ještě zdá, že k tomu všemu má co říct  jedna nová počítačová hra... Jako vždy v knížkách Marky Míkové se tu stírá šedivý nátěr všednosti, pod kterým září úžasná, nekonečná plocha dětské fantazie. A tak Josef skrze svou iniciační cestu krčským lesem může zachránit svého dědečka a najít opravdového přítele. Kromě této polohy autorka s humorem sobě vlastním vykresluje i Josefovo školní a domácí prostředí, bystrým okem pozoruje lidské typy a skládá pestrou mozaiku knížky, která je průlomem v současné tvorbě pro větší děti.
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize