Obsah: Leonardův kabinet

Kdo by si takové nepřál, ale píšou autoři dalšího svazku edice Česká povídka opravdu jen o šťastných a veselých Vánocích? Den před svátky se náhodně setkají cizinec a osamělá brunetka v povídce Michala Viewegha. Na otázku, jaký dárek přinese syn matce z hospody U Svatých, odpovídá Petr Šabach. Štědrý večer se dvěma ženami, ve dvou rodinách se snaží zvládnout jeden muž v příběhu Ireny Obermannové. O zvláštní trojici, která tráví sváteční noc na lavičce před nádražím, vypráví Martin Šmaus. Citlivě rozvíjí příběh matky malého chlapce Iva Pekárková. Zpověď teenagerky, která chce originálně prožít Štědrý večer, přináší Jaroslav Rudiš. S vtipem i se smyslem pro záhady líčí Eva Hauserová honbu emancipované pětatřicátnice za vánočním reklamním spotem. Musíme si pomáhat, vyplývá z rodinného příběhu Jana Balabána. O překvapivém vánočním setkání píše Daniela Fischerová.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Leonardův kabinet