Obsah: Láska a posedlost

Známý psychiatr komentuje milostný život umělců, Marcela Kolomacká stručně představila dvacítku výjimečných českých i světových osobností (Stendhal, Hugo, Tyl, Němcová, Dostojevskij, Smetana, Renoir, Toulouse-Lautrec, Wilde, Mrštík, Švabinský, Jesenin, Štursa, Kafka, Lawrence, K. Čapek, Scott Fitzgerald, Hemingway, Dalí, Bergman). Jejich mistrovská umělecká díla zůstala dalším generacím zachována, ale autorku zajímá, jak tito lidé milovali, mučili se láskou, vášní, žárlivostí, nenávistí či jinými, někdy i zvrácenými city. Neobvyklá soužití, svérázné povahy a chování, nebe a peklo dávných manželských i mimomanželských vztahů hodnotí pohledem dnešního odborníka MUDr. Miroslav Plzák, a jeho postřehy jsou objevné, poučné i zábavné.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Láska a posedlost