Obsah: Zpěv dalekého severu I. - Lovec snů

První část dvoudílného románu Zpěv dalekého severu. Dobrodružný román ze života severoamerických indiánů v obdoobí začínající expanze "bílých mužů", opovrhujících základními indiánskými hodnotami a předznamenávajících hrozící zkázu indiánského lidu. Ohio patří k nejobratnějším lovcům Nahanniů. Je z vesnice vypovězen a vydává se, spolu se svými psy a vůdcem smečky Torokem, do divokých končin Velkého severu pátrat po svých kořenech. Ohiova matka dělávala kdysi průvodkyni mužům bílé pleti a Ohio je synem jednoho z nich. Při dlouhém pátrání se Ohio učí pokoře před silnějšími a bázni, jež povznáší odvahu. Touží najít otcovu stopu a zjistit, proč se bílý muž i přes svůj slib nikdy nevrátil k jeho matce.
Vytvořil: Ircany
Dnes je 19.04.2024