Obsah: Golem v náboženství, vědě a umění En la religión, la ciencia y el arte

Velice zajímavý sborník vzniklý z podpory Židovského muzea v Praze a Argentického velvyslanectví tamtéž. Obsahuje proslovy a přednášky k tematice Golema. Po nutných projevech velvyslance Fleminga, rektora UK Wilhelma se sborník počíná Maríí Kodamou de Borges a Borgesovým Golemem, dále Golemem Leo Pavláta.   Abraham Skorka přispěl statí Bůh, člověk a golem. Golemovské aspekty lidské bytosti. Pražský rabín Sidon pak Pražským Golemem. Nejvýživnější statí je pak Legenda o Golemovi - mýtus o náboženstvé vědy (Software od Golem - Hard core of Science) Zdeňka Neubauera. Vladimír Sadek pak přispěl přednáškou "Rabbi Löw a tradice o Golemovi" , Ladislava Hájková Golemem v české literatuře, Blažena Urgošíková pak Golemovským mýtem v kinematografii, zakončeno pak Golemem a baletem Pavla Šmoka.
Vytvořil: jesen.cz
Upravil: jesen.cz, ota61
Zdroj: kniha sama
Dnes je 28.03.2024
Před 97 lety se narodil(a) Fredrikssonová M.