Obsah: Doktor k mání

Třetí kniha série Doktor
Kniha Doktor k mání mě velice zaujala. Mladý doktor Gordon, jak jistě každý ví z druhého dílu, opouští lodní palubu a vchází do víru městského života mladých doktorů.
Na úvodu se mladý lékař Gordon nachází u Sv. Swithina, kde má právě složit závěrečnou zkoušku, která by doktora dostala do lékařského týmu a umožnila mu tedy start jeho kariéry. Richard se setkává s mladým konkurentem na stejné místo na které se uchází sám on- Binghamem. Už od prvního pohledu co se potkali, byl Bingham doktoru velmi nesympatický, vtíravý člověk, který si bohužel pro doktora, umí nachystat svou cestu vzhůru.
Ze začátku se Binghamovi Richard líbil, chtěl s ním vycházet za dobré, za každou větou mu řekl kamaráde, ale nevydařilo se jim to. Hlavně po příhodě když Gordon nechal uvězněného Binghama ve výtahu a zavolal ostatní aby se mu smály.
 Nakonec Bingham přece jenom vyfoukne Gordonovi místo a ten se musí učit na postgraduál znovu. Jenomže kde vzít peníze ? Náhodou se setká se svým přítelem Grimsdykem ( z 1. dílu knih Gordnovi ságy) který na první schůze je také tkzv. úplně švorc, a tak si Richard najde v novinách po dlouhém hledání inzerát na agenturu Wilson ... , která působí seriózně a doktorům dává skvělé platy. Inu vyjedná si schůzku a dostane 1. pacienta.
V zapadlém šedivém městě, vstoupí do domu kde je obrovská zima a světla nesvítí. Slouží totiž u staršího pána, který by si nechal pro korunu koleno vrtat. Nenáhodnou se v jeho domě nachází taktéž krásná dívka kolem věku 21 let, která jak se později zjistí je starého pána manželkou. ( Byla to jeho uklizečka, ale starý pán si vypočítal, že pokud si ji vezme nebude ji muset za úklid platit). Ovšem Gordon nebude léčit u samotného starého pána, nýbrž v jeho neútulné velmi staré ordinace ve městě. K doktorovi začnou přicházet první pacienti s velmi nedůvěřivou povahou, že se mají nechat vyšetřit od nezaučeného lékaře Dojde i na výhružky od syna jedné matky , které odmítl Gordon napsat její léky, které již dávno nepotřebuje. Doktor se vrátí domů, je noc a mladá manželka se začne drásat na Richarda. To se opakuje několikrát, až je stařec jednou najde a tak doktor práskne s dveřmi a končí s firmou Wilson , ... . Je tu ale malý háček , vedoucí firmy říká že chce polovičku jeho výplaty za celý tento rok, což bylo ve smlouvě, kterou spolu sepsali.  
 Po dlouhé době potká Grymsdyka, ovšem v novém rozměru. V černém saku nejkrásnějším autě ve městě a červenou kytkou v kapse saka. Sehnal si skvělou práci a pomůže k lepší i Gordonovi. Soukromá klinika s prvotřídními pacienty ( přednosty, starosty a samými nóbl paničkami). Jednou za ním do již jmenované moderní ordinace přijede jistý přednosta a potřebu obvyklé vyšetření. Doktor ho požádá ať si odloží a slyší v ordinaci brek.
Brek manželky , velmi histerické manželky, majitele této kliniky. Vzájemně si nafackují a nakonec je přemluven že ji odveze domů. Jenomže ho pozve nahoru domů a jak sklenka se sklenkou padla, sexu se nevyhýbaje, zapomněl Gordon na nahého přednostu v ordinaci. Myslí si že je tedy průšvih a krom toho přišel o dokončení ke krásnému sexu. Jenomže přednosta nechá na lehátku laskavý dopis : Zřejmě jste vážený pane doktore musel odjet k naléhavějšímu případu ( a pomalu se mu tam ještě přednosta omluvil- no dvořivost sama) 
Nic se tedy nestalo. Ovšem Gordon byl v této klinice jen do určité časové lhůty – která již vypršela. A tak Gordon spadl z grantu opět na samé dno. Ale Grymsdyk svého kamaráda opět nenechá na holičkách a pošle ho ke svému strýci – lékaři na venkov do malebné ordinace kde se mnohému od hodného, starého lékaře přiučí.  
 Vrátí se a dostane pozvánku na slezinu bývalých žáku sv. Swithina , kde s Grymsdykem nesmí chybět. Grymsdyk má skvělou správu a velké plány. Zemřela mu pacientka a odkázala na něj v závětí ohromný balík. Obadva si začínají užívat nejdražších vín.  
Gordnovi to přece nedá a na závěťní smlouvu se ještě mrkne. Málem omdlí : Úplně dole na stránce je napsáno, že dává peníz v hodnotě stovek tisíc ... ... . pro investici do lékařského výzkumu. Grymsdym měl tedy určit akorát do jakého. A tak jsou opět na švorc...

  Inu děj se vrátí opět k učení a nemocnici svatého Swithina, kde Gordon začne nabrnávat děvčata. Pod heslem : Nezávazně. Vážně, ona slečna Plumtreeová byla krásná, ale Richard nečekal že po chvíly bude sedět u večeře s její rodinou a matka se bude vyptávat jaký prsten ji koupí k svatbě – prý jedině briliantoví, tvrdí budoucí tchýně. Jendou v noci šel do kuchyňky na chodbu kde uviděl krásnou sestři , která se po něm po několika chvílích vrhla- což se dalo očekávat. Slečna Plumtreeová byla pomalu jeptiška, kdyžto tahle setřička , byla drak. No a Richard šel tedy pro radu ke Grymsdikovi, vyhlášenému vzdělanci v tomto oboru.
Oboum chlapcům je jasné že Richard se nechce oženit a Grymsdik mu jako variantu poradí ať je slečně Plumtreeové nevěrný. Tak tedy jeden večer opět přijde do kuchyňky, sestřička dračice tam zase je. Vyjede tedy po ní , ale ona ho odstrčí že má ... . Binghama . A jeho konkurent je opět ve hře. Opět spolu začnou trošku zápasit. No, ale Richard druhý den stejně sestřičku ukecá a vyzve ji na výlet. Ten ovšem naprosto zbabrají v jednom polorozpadlém hotelu. Což sestřička vykecá všem ve špitálu a ten se má o čem bavit a koho pomlouvat.
Richard se tedy zhroutí a myslí si že je na ženy antitalent, a že už nemá šanci.  
Doktor si tedy začne balit a bere nohy na ramena ze sv. Swithinu. Cestou ho ale zastaví ředitel a omluví se mu za nějakou nepříjemnou záležitost a řekne mu, že by si místo v jeho týmu spíše zasloužil on a ne Binghem. Prý je to takový vtěrka. Obzvláště když Bingham v zoo objednal na experiment ředitely sloní výtrus v rámci jeho práce, jenomže řediteli vyklopí na dvor 60 tun sloního trusu. A tak je vybrán Doktor Richard Gordon na místo hlavního patologa chirurgického týmu a Binghem z nemocnice odcházíí se slovy: „ Ahoj Kamaráde“.
Stejně tak Grymsdyk dostává místo které ždy chtěl. Místo hlavního anesteziologa na sále.  
 A tak vše končí jak má.
Vytvořil: MAUXT
Upravil: janajau
Zdroj: Vlatní četba
Dnes je 26.11.2022
Před 103 lety se narodil(a) Pohl Frederik
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno