Obsah: Brooklyn

Román vypráví prostý příběh obyčejné mladé ženy, která na popud rodiny odejde za prací do New Yorku. Dobrý úmysl  matky a sestry podpořený tou nejlepší vůlí ze strany samotné Elis, vede k tomu, že dívka nastoupí cestu do neznáma, do světa, který si sama nevybrala, který s ní nemá zpočátku nic společného. Elisina ztráta je tím palčivější, že se jí stýská po něčem tak žalostně omezeném, jako bylo její dosavadní živoření v rodném Enniscorthy.
     Tóibínova tichá, vyrovnaná a přesto bezprostřední próza podává detailně prokreslený obraz irského maloměsta a několika ulic v Brooklynu první poloviny padesátých let minulého století. Samozřejmým kořením tohoto obrazu je humor. Humor bezděčný, nucený i bláznivý, ale vždy nevtíravý, tak jak jej přináší síám život...

Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize