Obsah: Bratři Sesterové

Prospektora Hermanna Warma čeká násilná smrt, kterou nařídil muž známý jako Komodor, postarat o ni se mají zabijáci Eli a Charlie Sesterové. Hloubavý a citově založený Elisice nesdílí bratrvu zálibu v alkoholu a zabíjení, nic jiného však nikdy nepoznal. Za oběť však tentokráte nedostali snadný cíl a Eli si cestou z Oregon City na Warmův zlatokopecký zábor v Kalifornii si začne na hřbetě svého churavého koně klást otázky, jaké si vlastně zvolil živobytí - a jakému muži vlastně slouží.
     V žánrově originálním pikareskním westernu nás Patrick deWitt přenáší do časů kalifornské zlaté horečky - a činí tak pozoruhodným jazykem a strhujícím vypravěčským stylem, v němž těsně pod povrchem zdánlivě vážného líčení mohutně bublá brilantní humor. V jeho dramatické odyseji plné nástrah, svodů a pochybných i fantaskních figurek se mísí absurdita, melancholie i drsnost Divokého západu a dvou pistolnických sourozenců, které spojuje pouto krve, násilí i bratrské lásky.
Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize