Obsah: Temný déšť

SF ekothriller napsaný ve stylu „noir“ detektivky. Příběh se točí kolem zneužívání moci ve společnosti v prostředí svíravého strachu z vnějšího ohrožení. Spád a zápletka románu připomínají romány Philipa K. Dicka a Raymonda Chandlera, nicméně patří dílu zcela svébytnému. Autorova vizebudoucnosti je hrozivá, leč „proveditelná“. Stále prší a jen bohatí mohou žít v suchu pod kopulemi, zatímco chudáci se krčí v chatrčích a mokru. Hlavním hrdinou je inspektor O’Neil, celé vyprávění je vedeno v první osobě. Společnost, v níž inspektor žije, je plná segregace a nenávisti a on sám neníčlověk, který by se od ostatních až tak lišil. Vyšetřování vraždy má spád a kromě zjištění vraha je zajímavé, jak to celé má vliv na samotného inspektora a společnost kolem něj.
Zdroj: Anotace z knihy Temný déšť
Dnes je 19.04.2024