Obsah: Běh o život

Sci-fi thriller, známý ve starším překladu pod původním názvem Running man, představuje Ameriku blízké budoucnosti, ostře rozdělenou na úzkou skupinu bohatých a masy chudáků, obývajících polorozpadlé slumy. V domácnostech těch druhých přes všechnu bídu nechybí přijímače televizního systému, který je tu po vzoru Orwellova 1984 povinný. Nejpopulárnějším programem jsou morbidní soutěže, jejichž účastníci dávají v sázku život pro vidinu velké finanční výhry. Účast je pro chudé vrstvy prakticky jedinou možností získat peníze, a jen proto se přihlásí i Ben Richards, jehož roční dcerka nutně potřebuje peníze na léky. Po mnoha testech je vybrán do hry Běh o život, v níž vyhraje rovný milion dolarů, pokud dokáže třicet dní unikat týmu lovců, snažících se ho jakýmkoli způsobem zlikvidovat, i jejich nadšeným pomahačům z řad televizních diváků. Aby lovce setřásl, je běžec nucen používat všech myslitelných prostředků. Promyšlený příběh s dokonale udržovaným napětím. -- Temná sci-fi z blízké budoucnosti, jejíž hrdina bojuje o život ve zvrácené televizní soutěži.
Vytvořil: Himlis
Zdroj: katalogizační záznam v souborném katalogu nkp.cz
Dnes je 29.03.2024
Den 14. výročí úmrtí Pešat Zdeněk