Obsah: Volání minulosti

Po smrti matky se Leyla vrací na Pemberton Hurst. Z dětství, které zde prožila, si nepamatuje zhola nic. Neskrývaná nedůvěra a tvrdošíjné mlčení příbuzných, na něž naráží při pátrání po minulosti, ji přinutí odhalit pravdu o údajném prokletí, které na rodině ulpívá.
 Ví pouze, že žila v Pemberton Hurstu, sídle matčiny rodiny, nic a nikoho jiného si nemůže vybavit. Po matčině smrti se cítí velice opuštěná. Ačkoli netouží po společnosti příbuzných, na které si nepamatuje, plná pochybností přece jen přijímá jejich pozvání a vydá se vstříc neznámé minulosti. Ani tváří v tvář lidem, s nimiž se kdysi stýkala, si nedokáže vyvolat třeba jen jediný záblesk vzpomínky na to, co bývalo součástí jejího života. Rodina jí v tom nepomůže a snad ani nechce. Strýcové a tety se k ní chovají zdvořile, ale Leyla si je jistá, že mezi nimi vítaná není. A když se začne vyptávat na minulost, setká se s neskrývanou nedůvěrou a tvrdošíjným mlčením. Přes odpor Pembertonů pátrá dál odhaluje útržky pravdy a přitom naráží na strašlivé tajemství...
Zdroj: Anotace z knihy Volání minulosti
Dnes je 28.03.2024