Obsah: Bonita Avenue

Vzestup a pád Siema Sigeria, tak by mohl znít podtitul románu. Sigerius, kdysi bývalý šampion v judu, později vynikající matematik a na vrcholu kariéry dokonce ministr, zdánlivě počestný, oblíbený a úspěšný muž, je v díle postupně demaskován. Fasáda dokonalého člověka se pozvolna drolí, na konci nacházíme zoufalce, podvedeného otce a podvádějícího manžela, který končí svůj navenek tak úspěšný a šťastný život sebevraždou. Sigeriův příběh však není vyprávěn lineárně – o jeho sebevraždě se dozvídáme hned zkraje díla. Difúzní styl vyprá vění umocňuje také proměnlivá perspektiva, v každé podkapitolce putující k jedné románové postavě a pohybující se v několika časových rovinách. Struktura vyprávění dovoluje autorovi maximální vystupňování napětí, pozvolné dávkování esenciálních informací a pře de vším dokonalé psychologické prokreslení postav. Bonita Avenue je vynikající román o „zdání a bytí“, o krásné fasádě a prohnilých útrobách, o chtíči, žárlivosti a lidské závisti.

Vytvořil: Felix
Zdroj: Anotace ke knize