Obsah: Vzdálené obzory

Víme, že vesmír i čas jsou nekonečné. Ale bez hranic je i lidská fantazie. Pohled do předaleké budoucnosti je ryzí podstatou žánru science fiction, avšak dosáhnout těch nejvzdálenějších koutů stěží představitelného času vyžaduje ruku skutečného mistra. Antologie Vzdálené obzory vám přináší díla hned sedmnácti odvážných a schopných tvůrců zvučných jmen: Jack Vance * Brian W. Aldiss * Cordwainer Smith * Frederik Pohl * Avram Davidson * Keith Roberts * Robert Silverberg * Michael Moorcock * Joe Haldeman * James Tiptree Jr. * Gene Wolfe * Walter Jon Williams * Alexander Jablokov * Robert Reed * Paul J. McAuley * Poul Anderson * Ian McDonald Posuňte s nimi hranice představivosti a navštivte budoucnost, kdy je téměř vše, co známe zaváto prachem uplynulých tisíciletí. Poznejte vzdálené horizonty pokořené nejen rukou nadaných spisovatelů, ale v tomto jedinečném souboru i rukou člověka, jenž je ve světě právem pokládán za nejvlivnějšího a nejschopnějšího editora – Gardnera Dozoise, držitele obdivuhodného množství prestižních cen, z nichž ani jedna nebyla udělena nezaslouženě.
Sestavil Gardner Dozois
Povídky:
- Jack Vance: Guyal ze Sfere (Guyal of Sfere)
- Brian W. Aldiss: Starý stý (Old Hundredth)
- Cordwainer Smith: Bulvár Alfa Ralfa (Alpha Ralpha Boulevard)
- Frederik Pohl: Miliontý den (Day Million)
- Avram J. Davidson: Bumbardón (Bumberboom)
- Keith Roberts: Koranda (Coranda)
- Robert Silverberg: Křídla noci (Nightwings)
- Michael Moorcock: Bledé růže (Pale Roses)
- Joe Haldeman: Výroční projekt (Anniversary Project)
- James Tiptree, jr. : Pomalá hudba (Slow Music)