Obsah: Za modrým horizontem událostí

Druhá kniha série Heechee.

Robinette Broadhead si užívá svých peněz, ale protože mu problém Heecheeů nedává spát, zakládá vlastní kosmickou korporaci, která se má zabývat shromažďováním poznatků o těchto mimozemšťanech. Průzkum vesmíru odhaluje ve Sluneční soustavě ještě několik velkých seskupení heecheeovského kovu. Jedním z objektů je pravděpodobně Továrna na potraviny, která by mohla od lidstva zahnat přízrak hladu. Výprava, která tam přistane, se setkává s chlapcem jménem Wan, potomkem zahynuvších prospektorů. A Wan je doslova pokladnicí znalostí o heecheeovských artefaktech. Lidstvo tedy mimo jiné konečně zjišťuje, k čemu slouží tzv. modlitební vějíře.
A navíc, Wan mnohokrát cestoval lodí Heecheeů do podivného místa, které obývají tajemní "Mrtví" a "Staří". Je možné, že jsou to legendární Heecheeové?
Zdroj: Anotace z knihy Za modrým horizontem událostí
Dnes je 19.04.2024