Obsah: Bestie

Od autora bestsellerů Když sloni pláčou a Psi v lásce nikdy nelžou. Na planetě Zemi žijí dva svrchovaní predátoři, vybavení anatomicky nejsložitějším mozkem, jaký se v pozemské přírodě kdy vyvinul: člověk a kosatka dravá. Jen ve 20. století zabilo jedno z těchto zvířat na 200 milionů příslušníků svého druhu, druhé ani jediného. Lidé se něčím podstatným liší... Ve svých předešlých publikacích Jeffrey M. Masson odhalil, co se můžeme od zvířat dovědět o našich emocích – například o lásce, spokojenosti nebo smutku. Zvířata nás však mohou poučit i o negativních emocích, jakými je vztek a agresivita. V této knize Masson vysvětluje, že násilí, jak ho chápeme u volně žijících tvorů, závisí především na úhlu pohledu. Projevy lidského nejpodlejšího chování spojujeme se zvířaty, „bestiemi“, a sami sobě přisuzujeme nejvyšší morální hodnoty. Podlehneme-li primitivním pudům našich zvířecích předků, přestáváme být lidmi. To je ovšem zásadní omyl.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 24.04.2024