Obsah: Začít znovu

Zdá se to být již dlouho, co život ukazoval Liz Dewhurstové příznivou tvář. Její šťastné manželství s Gregorem skončilo před šesti měsíci, když zjistila, že má dva roky poměr s jinou ženou ze stejné vesnice. Komplikace nastaly také s rodinným majetkem; farmy Liz a Gregora byly totiž úzce provázané. Manželé, kteří vyrůstali na sousedních farmách na východním pobřeží Fife, v oblasti obdařené úrodnou půdou a nádhernou, nezničenou přírodou, se po sňatku rozhodli své farmy sloučit. Jejich rozchod přišel v nejnevhodnější dobu, kdy se oběma farmám dařilo jen tak tak přežívat. Potom se však naskytne mimořádná příležitost. Konsorcium financované Američany hledá vhodnou lokalitu pro výstavbu golfového hřiště a dochází k názoru, že ideálním místem pro nejlepší přírodní hřiště na britském pobřeží jsou právě pozemky zmíněných farem. Liz neví, co má dělat. Peníze ji lákají a zároveň si uvědomuje, že pokud by projekt odmítla, čelila by hněvu celé místní komunity. Farma však patří její rodině již pět generací. Dokáže se Liz této tradice vzdát? Udělá tento krok, který by ale pomohl i Gregorovi a jeho milence? V téže době navrhuje Lizin syn Alex, student na nedaleké univerzitě Saint Andrews, aby si přivydělali pronájmem volného pokoje, a proto do jejich domu přivede svého učitele němčiny, Arthura Kemplera. Jeho příchod život na farmě naprosto změní. Arthur je zábavný, okouzlující muž. Okamžitě si padne do noty s Alexovým dědečkem a později i sLiz. Kdyby byl o pětadvacet let mladší, připadal by jí nesmírně přitažlivý... Pak Arthur odjíždí na dovolenou do Španělska a žádá Liz, aby jela s ním. Liz souhlasí a setkává se zde s mužem, kterého ani jeden z nich na jihu nečekal: s Arthurovým snem...
Zdroj: Anotace z knihy Začít znovu
Dnes je 20.04.2024