Obsah: Co v učebnicích dějepisu nebylo

Šest autorů, zkušených spisovatelů literatury faktu, badatelů i záhadologů, se spojilo, aby napsalo tuto unikátní knihu o vzrušujících historických otaznících. Vesměs se zabývají problémy, kterým se oficiální věda s opatrnosti vyhýbá nebo je raději přehlíží. Výsledkem jejich úsilí jsou mnohá vpravdě senzační odhalení. Z jednotlivých kapitol uveďme alespoň: Byla či nebyla potopa světa? Byla antická básnířka Sapfó lesba? Existovala papežka Jana? Byli alchymisté opravdu podvodníky nebo objevili něco, o čem ani my nevíme? Jak změna klimatu ovlivnila husitské války a vyhrával Žižka díky počasí? Byl Shakespeare špiónem královny Alžběty? Který vězeň francouzských králů musel nosit železnou masku? Kdo byl tajemný hrabě Cagliostro?
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024