Obsah: Zlověstná hvězda

Až zabliká, svět zanikne… Začalo to Krkavčí bránou. Ale ještě není konec. Nepřítel se opět probouzí k životu. Po porážce Starých v Krkavčí bráně si Matt Freeman myslel, že bude moct klidně žít. Jenže někdo je jiného názoru. V dalekém Peru se má otevřít druhá brána. Jenom Matt dokáže zabránit silám temnoty, aby pronikly na svět, ale ty o něm tentokrát všechno vědí a budou se ho snažit odstranit. A druhá brána se má už brzy otevřít…
Matt Freeman ví, že není obyčejný čtrnáctiletý kluk. Má nadpřirozené schopnosti: silou myšlenky dokáže pohybovat předměty nebo způsobit neštěstí. Jenže zatím tyto síly nedokáže ovládat, jsou mimo jeho kontrolu. Jednou byly podrobeny zkoušce v Krkavčí bráně. Matt zjistil, že si ho skupinka lidí vybrala jako krvavou oběť, pomocí níž otevřou zázračný vchod mezi dvěma dimenzemi. Dávní, nepředstavitelně zlí tvorové – Staří – se pokoušeli vrátit znovu na svět… aby ho zničili. Matt jim v tom v poslední chvíli dokázal zabránit. Ale boj neskončil. Mezi lidstvem a chaosem stojí pět dětí. Jsou to Strážci brány – a Matt je jedním z nich. Svět bude v bezpečí, teprve až děti spojí své síly.
Zdroj: Anotace z knihy Zlověstná hvězda
Dnes je 19.04.2024