Obsah: Kniha apokryfů, Život a dílo skladatele Foltýna

Povídky v osobitém žánru "apokryfů" vznikaly jakoby na okraji Čapkova díla, roztroušeny ve značném časovém rozpětí od roku 1920 do roku 1937. V roce 1932 vyšla kniha pod názvem Apokryfy a rozšířené vydání v roce 1945 mělo už název Kniha apokryfů. Autor si v nich položil otázku "jak to bylo doopravdy? " nad několika biblickými legendami i nad některými známými mýty z antiky a z historie či nad některými proslavenými literárními příběhy. A odpovídal podle pravdy, kterou on viděl jako věrohodnější, která odpovídala více lidské skutečnosti.
Román Život a dílo skladatele Foltýna je posledním a nedokončeným Čapkovým románem. Je to příběh člověka, který chce být umělcem a přitom podvádí sebe i ostatní. Na rozdíl od jiných jeho děl je toto zcela soustředěno k individuálnímu osudu.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024