Obsah: A ještě tři další

Kniha obsahuje tři dosud do češtiny nepřeložené práce slavného amerického autora, jejichž děj se odehrává v New Yorku v polovině 20. století. První je klasická detektivka, ve které excentrický ex-advokát řeší průmyslovou špionáž spojenou se dvěma vraždami a Stout v jeho postavě spojuje vlastnosti svých oblíbených hrdinů N. Wolfa a A. Goodwina. Následující krátká povídka popisuje nevydařené narozeniny pomalu stárnoucí vdovy. Třetí část začíná popisem svérázného klubu mladých povalečů, jehož hlavním cílem je ochrana mladé krásky. Vše změní příchod nového člena klubu a z poklidného vyprávění se stává detektivka. Pouze první příběh je klasickou "stoutovskou" detektivkou, v druhých dvou poznáváme autora v odlišných podobách.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 23.04.2024