Obsah: Až za hrob

Podle mínění některých členů své urozené rodiny je Alexander Kinloch bláznivý a nevyzpytatelný. Žije ve skotských horách, maluje obrazy, hraje na dudy, je samotářský... Podle mínění druhých i podle svého je Alexander Kinloch paličatý a odbojný, má smysl pro spravedlnost, pro dobro a zlo, vyznává věrnost až za hrob. Strýc mu proto svěřil do péče jílec starého obřadního meče, umírající nevlastní otec si zase přeje, aby ukryl cenného koně a vzácnou dostihovou trofej, které chce zachránit před bankrotem hrozícím rodinnému pivovaru. Nejlepší by ovšem bylo, kdyby Alexander mohl ten bankrot odvrátit... Takovou důvěru nelze zklamat, Alexander je, jaký je, i když za to draze platí. Svému svědomí však chce dostát až za hrob.
Zdroj: Anotace z knihy Až za hrob
Dnes je 16.04.2024