Obsah: Bohové Gothamu

1. kniha v sérii Timothy Wilde.
Špičková historická detektivka z New Yorku poloviny 19. století. V tom horkém srpnu 1845 se začaly dít strašné věci. Vyplašená desetiletá dívenka uprchla z nevěstince celá zbrocená krví, která není její. A v odlehlém koutu Manhattanu je objeven masový hrob plný znetvořených dětských těl. New York jen stěží zvládá příliv katolíků, které z Irska vyhnal hladomor, nepokoje jsou na denním pořádku a v místě zvaném Hrobky se utváří společenství odhodlaných mužů – první policejní sbor. Je mezi nimi i Timothy Wilde, bývalý barman, který se má stát jedním z nejlepších v řešení zdánlivě nevysvětlitelných případů. Lyndsay Fayeová vykresluje v Bozích Gothamu fascinující obraz americké metropole poloviny 19. století. Její strhující a atmosférické vyprávění, založené na dokonalém poznání místa a doby, ocení nejenom fanoušci Scorseseho filmového hitu Gangy New Yorku.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024