Obsah: Hrad zkřížených osudů

Kniha se skládá ze dvou částí (Hrad zkřížených osudů, Hospoda zkřížených osudů), konstruovaných podle stejného klíče: úvod tvoří vyprávění rytíře, který utrmácen dorazí do opuštěného hradu (hospody) a zjistí, že cesta tajemným lesem ho zbavila řeči. Stejně postiženi jsou i ostatní pocestní, takže své příběhy sdělují jen prostřednictvím vyložených karet. Vršení a posuny karet vytvářejí další příběhy, které se kříží a mění mezi sebou; ani to však není definitivní konec, neboť kombinací je bezpočet. Publikace spadá do posledního tvůrčího období Itala Calvina a je promyšleně zkomponovaným uzavřeným experimentem, nesoucím v sobě pečeť jeho originální osobnosti a nevyčerpatelných nápadů. Autor si pohrává s tarotovými kartami i se čtenáři; pokud na jeho hru přistoupíme, může to být pro nás a naši fantazii velmi objevné a inspirativní.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024