Obsah: Černý lotos

- Sano Ičiró, šógunův samuraj bez bázně a hany, na stopě vražedné sekty
Šestá kniha série Sano Ičiró.

Uličkami plnými čajoven, příkrých střech a barevných lampionů se táhne dým. Kdesi hlasitě vyzvánějí na poplach. Hoří! ! ! K požáru se sbíhají, samurajové sedají na koně - vítejte v Japonsku sedmnáctého století!
Tentokrát však nelehl popelem obyčejný dům, ale malý dřevěný domek stojící na pozemcích náboženského řádu, sekty Černého lotosu.
Na tom by nebylo nic divného, kdyby v ohořelých troskách nebyla nalezena tři mrtvá těla a opodál jedna dívka v bezvědomí. Jmenuje se Haru a žije v klášterním sirotčinci, ale zdá se, že ji postihla ztráta paměti - neví, jak se u ohně ocitla, nemá tušení, co dělala předtím. To by samo o sobě nebylo tak zlé, kdyby to zní ovšem nedělalo hlavní podezřelou.
A protože v jedné z obětí je posléze poznán vrchní policejní velitel Ojama, pověří šógun vyšetřením jeho smrti svého věrného samuraje Sana Ičiróa. Sano brzy zjistí, že tentokrát nevraždily plameny, ale někdo jiný, a oheň měl jenom zakrýt stopy jeho hrůzného díla. Do práce se s ním vrhá i jeho tvrdohlavá, bystrá manželka Reiko, přestože nyní už by se měla starat spíš o jejich malého synka. Zatímco Reiko však podezřelou tvrdošíjně brání, Sano je přesvědčen o její vině. Reiko tvrdí, že sekta je spolkem zločinných šílenců, Sano trvá na tom, že jsou nevinní. Každý z nich začíná pátrat na vlastní pěst. Vzduch jiskří a manželé se odcizují.
Reiko věří, že zfanatizovaní mniši pod vedením svého mistra, charismatického Anrakua, vraždí a mučí lidi, ale nedaří se jí to dokázat. Její přítelkyně Midori však dostane nešťastný nápad. Aby Reiko pomohla, ale hlavně aby udělala dojem na mladého samuraje Hiratu, tajně se vloudí do Černého lotosu.
Události se ale řítí jedna za druhou. Kdosi zabije ministra chrámů a svatyní i jeho ženu. Podezřelou dívku Haru, kterou dal Sano mezitím uvěznit, v žaláři někdo brutálně zbije a znásilní. Sano konečně začíná pochybovat. Zoufalá Reiko se ho snaží přesvědčit, že musí ze spárů sekty zachránit alespoň Midori. Do svatyně táhne armáda samurajů...
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Černý lotos
Dnes je 13.08.2022
Před 89 lety se narodil(a) Mikulka Alois
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno