Obsah: Přemožení pouště

Legendární cestovatele Jiřího Hanzelku a Miroslava Zikmunda čtenářům netřeba představovat. Carpe diem vydalo již dva jejich cestopisy (Velké vody Iguazú a Afrika kolem Tatry). Třetí přináší svědectví o možná nejdramatičtějším příběhu jejich cestovatelské pouti kolem světa. V něm významnou roli hraje i třetí spolupracovník obou aktérů - osmiválec značky Tatra. Byl to snad málo dramatický okamžik, když měl poruchu uprostřed pustiny? Kdy bylo v nebezpečí, že z prámu sklouzne do řeky? Když jej řídil člověk, který zápasil s horečkou? V knize Přemožení pouště se dozvíte, jak Hanzelkova a Zikmundova Tatra projela v africké Núbii tisícerým nebezpečím a jako první a jediný osobní vůz bez doprovodu překonala Núbijskou poušť. Knihu opět doplňuje fotografická příloha s původními snímky obou aktérů.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 29.03.2024