Obsah: Sloni žijí do sta let

Autoři: Miroslav Zikmund, Miroslav Náplava, Petr Horký

Která romantická duše by neožila, když uslyší dálkou vonící jména: Cejlon - dnes se tento ostrov jmenuje Srí Lanka - a Maledivy... Tato knížka vypráví o putování tří mužů; zkušení, vnímaví cestovatelé, poutaví vypravěči, fotografové s citem pro atmosféru a ten správný okamžik dokumentují přírodní krásy, setkání se vzácnými osobnostmi, jako například Sirem Arthurem C. Clarkem, a jsou nám těmi nejlepšími průvodci nejen současností, ale prostřednictvím vzpomínek Miroslava Zikmunda i minulostí ostrovů.
M. Z. , polovina slavné cestovatelské dvojice Hanzelka a Zikmund, se na Cejlon vydává již po třetí, tentokrát s Miroslavem Náplavou a Petrem Horkým, členy sdružení pro cestopisnou dokumentaci Camera Ingognita, zatímco u břehů Malediv přistává poprvé. Ve svém cestovním zavazadle má vedle obvyklých věcí také deník, který si tu tenkrát psal, a staré fotografie. Příležitostí ke srovnávání se tu našlo dost a dost! A tak nové zážitky protkávají oživlé vzpomínky...
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.04.2024
Den 15. výročí úmrtí Ballard J. G.