Obsah: Stopy vedou k Bobří řece

Vzpomínky na Jaroslava Foglara, skauta a spisovatele a jeho kamaráda Radomíra Kadlece, skauta a kněze misionáře.
V knize se prolínají vzpomínky na osobní život Jaroslava Foglara, skauta se jménem Jestřáb, skautské tábory a chlapce, kteří patřili do oddílů. Jsou zde také informace o knihách, které J. Foglar psal. První z nich měla název Hoši od Bobří řeky. Čtenáři se dozví o těžkostech skautů za války a za totalitního režimu a o problémech, které měl zprvu Foglar při své vydavatelské činnosti. Přesto se Foglarovi a jeho skautům činnost dařila a dá se říci, že je neopouštěla odvaha a štěstí. Druhá část knihy pojednává o skautském vedoucím Bernardovi (Radomíru Kadlecovi), jenž se stal později knězem a působil jako misionář v Grenadě, kde také založil skautské oddíly. V závěru knihy jsou jména dalších významných skautů z okruhu Jestřába a Bernarda, obsah a příloha obsahující verše, dopisy, fotografie a obrázky. Kniha přináší zajímavé informace o českém skautingu a jeho pozitivním vlivu na výchovu mládeže.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024