Obsah: Teorie a terapie neuróz

Základní lékařské zpracování problematiky logoterapeutického přístupu k diagnostice a léčbě duševních a psychosomatických onemocnění.

Autor zde předkládá systematické pojetí somatogenních, psychogenních a sociogenních neuróz a rozšiřuje je o pojetí neuróz noogenních, které vznikají na základě "existenciální frustrace", tj. nedostatku či ztráty osobního životního smyslu. Pomoc člověku při nacházení a uskutečňování životního smyslu je hlavním cílem logoterapie. Vlastní logoterapeutický přístup však jeho tvůrce hojně demonstruje i na případech onemocnění psychogenních – úzkostných, nutkavých a psychosomatických – a to s využitím původních léčebných metod paradoxní intence a dereflexe. Oprávněnost zde uplatňovaných východisek a zásad klinických postupů dokládá výsledky četných klinických i teoretických studií.

Kniha již byla přeložena do několika jazyků; česky vyjde poprvé (překlad Karel Balcar). Čeští odborníci v oblasti péče o zdraví a studenti zdravotnických oborů tak získají poprvé medicínsky orientovaný podklad pro vzdělávání a praxi.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 24.07.2021
Před 70 lety se narodil(a) Dahlke Rüdiger
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno