Obsah: Ničitel

2. kniha v sérii Isaac Bell.
V hlavní roli Isaac Bell, lovec zločinců v divokém akčním thrilleru

Rok 1907 je rokem finanční paniky a dělnických protestů. V té době také pokračuje obrovský rozmach železnic směrem na západ. Jedním z nejvýznamnějších železničních magnátů je Osgood Hennessy, jehož Jižní pacifická dráha se mimo jiné snaží o vybudování kratšího spojení přes Kaskádové pohoří, kde musí postavit tunely a obrovský most přes kaňon. Pokud se to nepodaří do zimy, stáhnou bankéři finance a Hennessy zkrachuje. V té době začíná řádění sabotéra přezdívaného Ničitel, jenž škodí Jižní pacifické po celých Spojených státech a zanechává za sebou mrtvoly a vykolejené vlaky. Zoufalý železniční magnát si najme Van Dornovu detektivní agenturu, aby tomu řádění učinila přítrž, a Van Dorn pověří vyšetřováním Isaaka Bella, mladého, pohledného detektiva, jenž se umí zkušeně pohybovat jak v salonech „privilegované hrstky“, tak v džungli tuláckých osad u nádraží velkých měst. Přestože se čtenář identitu tajemného Ničitele dozví celkem záhy, čeká Isaaka Bella dlouhé a nebezpečné pátrání, při němž musí zjistit, zda se jedná o anarchistu snažícího se svrhnout nadvládu kapitálu nebo o člověka s vlastními sobeckými motivy. Dokonale vykreslená atmosféra té doby s množstvím historických reálií vtáhne čtenáře do děje a nedovolí mu vydechnout dřív než na poslední straně tohoto skutečně napínavého thrilleru.

Desítky let oblažuje Clive Cussler čtenáře knihami plnými napětí, akcí a čiré odvahy. Nyní všechny tyto atributy znovu ožívají v historickém dobrodružném románu, který překypuje temnými intrikami a sleduje osudy dvou protivníků.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024