Obsah: Ďáblovy kosti

Kathy Reichs, soudní antropoložka a producentka televizníhoseriálu Sběratelé kostí, se vrací do města Charlotte v SeverníKarolíně, kde se její hrdinka Temperance Brennanová zaplétá dopříběhu plného voodoo, santerie a satanismu a pokouší se zjistittotožnost dvou mladých obětí. Při rekonstrukci starého domu objeví jeden z řemeslníků sklep, o jehož existenci neměl nikdo ani ponětí. Pod zemí se skrýváděsivá sbírka – kuře bez hlavy, zvířecí kosti a kotle plné korálů, pírek a dalších náboženských obřadních předmětů. Doprostředtajné svatyně kdosi umístil hlavu dospívající dívky. Ve stejnou dobu si jiný muž vyjde k jezeru na procházku sepsem. Na břehu nachází bezhlavé tělo dospívajícího chlapce. Kdy ty děti zemřely? A kde? U vyšetřování případu samozřejměnemůže chybět soudní antropoložka Temperance Brennanová.
Zdroj: Anotace z knihy Ďáblovy kosti
Dnes je 20.04.2024