Obsah: Srdce z kamene

Chtěli zůstat přáteli. Jenže pak začala válka... Je rok 1938. Tři mladí lidé, kteří si nenechávají kazit náladu výbušnou politickou situací v Evropě, prožívají na řeckém ostrově Lefkada dokonalé léto. Peter přijel z Německa navštívit svého otce, který tu provádí archeologické vykopávky, a během svého pobytu se spřátelil s dvěma místními rodáky, mladíkem Andreasem a dívkou Eleni. Jenže světový konflikt se neúprosně blíží, a Peter proto musí odjet. Všichni tři si však přísahají, že se znovu setkají. Rok 1943. Do ráje u Jónského moře dorazila válka. Andreas a Eleni se přidali k partyzánům bojujícím proti německým invazním jednotkám. Peter se vrací, ale tentokrát jako nebezpečně dobře informovaný důstojník nepřátelské rozvědky. Přátelství, které vzniklo v dobách míru, se změní v hořkou nenávist mezi dvěma stranami, z nichž každá přísahala, že pro svou vlast obětuje všechno.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024