Obsah: Kdo vsloupí, neprokloubí, Dříve než vzápětí

Jednoaktovky otištěné v tomto svazku jsou v kontextu autorovy tvorby spíše jakýmsi vybočením, dramatu se věnuje jen příležitostně; vyznění hry Dříve než vzápětí dokonce naznačuje vnitřní nesouhlas s rolí dramatika a rozhodnutí neznásilňovat už více postavy svými slovy. Obě hry se stýkají jednak v imaginaci, jednak v pojetí dialogu jakožto prostoru, ve kterém se zápasí o vládu nad tím druhým. Pouhá slova se zmocňují, i vyřčená vzpomínka uvrhuje do područí.
Duel Kdo vsloupí, neprokloubí byl podnícen autorovou spoluprací s Garryikkoowýím industriálním divadlem E (1989–1992). Hra byla tímto divadlem poprvé provedena 12. března 1992 v pražské Viole a derniéru měla 25. března téhož roku v Mamma clubu.
Kombinovanou agresi Dříve než vzápětí se jevištně ještě nikdo neodvážil přednést.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 29.03.2024