Obsah: Pravda o Kajínkovi

Je to nejznámější český vězeň. Jiří Kajínek. Původně trestaný za krádeže, které skutečně spáchal. Později odsouzený na doživotí za dvojnásobnou vraždu. A ještě později, v roce 2000, legendární uprchlík z žaláře na hradu Mírov a pro hodně lidí hrdina. V době, kdy Kajínek utekl z Mírova, začali se jeho příběhem zabývat dva známí novináři a spisovatelé. Josef Klíma a Janek Kroupa. A Kajínkův osud je zaujal natolik, že se mu věnují dodneška a všechny své poznatky shrnuli v knize PRAVDA O KAJÍNKOVI. Jdou v ní po stopách jeho života a řeší z různých stran otázku: je možné, že Kajínek opravdu vraždil, anebo zločin, který mu vynesl doživotí, spáchal někdo jiný? Přinášejí v knížce spoustu důkazů a zajímavých výpovědí a čtenář čím dál naléhavěji cítí, že Kajínek, byť kdysi zloději a lump, je dnes asi za mřížemi neprávem. Tvrdí to i Kajínkovi obhájci, avšak justice proces s Kajínkem znovu otvírat nechce. Proč? Má snad u nás někdo dodnes strach z podivného zákulisí dvou dávných vražd? Kniha vychází těsně před premiérou filmu KAJÍNEK.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 19.03.2024