Obsah: Klementýnka a bláznivý týden

Klementýnka, bezelstná třeťačka s dobrým srdcem a talentem na průšvihy, nemá úplně nejlepší týden. Všechno začalo tím, že byla ve škole vybrána mezi účastníky výtvarného projektu (a osvobozena od psaní čtenářského deníku).

Kdo mohl tušit, že se ta úžasná událost změní v divoký kolotoč bláznivých událostí?
Proč jen chtěla kamarádce Margaretě pomoci s jejím problémem s lepidlem ve vlasech? ! ? ?
V pondělí ji pošlou do ředitelny, protože ostříhala Margaretě vlasy. ? ?
V úterý je na ni Margaretina máma pěkně naštvaná. ? ?
Ve středu ji pošlou k ředitelce… už zase. ? ?
Ve čtvrtek s ní Margareta přestane mluvit. ? ?
Pátek začne nedodělanými vajíčky, a tím to zdaleka nekončí. ? ?
A v sobotu už je na ni naštvaná i její máma.
No dobře. Klementýnka má prostě příšerný týden!

Kniha získala mnohá ocenění: Knižní ocenění Boston Globe/Horn Book 2007, Vítěz ceny Bank Street/Josette Frank Award 2007, Nejlepší kniha roku časopisu Child Cena „New York Public Library Book“ v kategorii Společné čtení, Vítěz první ceny „National Parenting Publication“. Úchvatné kresby Marly Frazeeové zachycují veškerou energii a svěží výraz nezkrotné hrdinky.
Vytvořil: pan.Kchiu
Dnes je 28.03.2024